پاسخ به سوال مطرح شده در تاریخ 20 شهریور سال 1398 ساعت 04:57 بامداد توسط سید امینه میرحسینی:

+ سلام، در ابتدای کلام رعایت ادب می کنم و به شما و تیم خوبتون خداقوت عرض می کنم، جناب احسانی سوالی برای بنده پیش آمده که ترجیح دادم از شما و تیم محترمتون پاسخ اون رو دریافت کنم.

فرض کنیم تعداد 20 تا کلید یا Button روی فرم دارم، حالا میخوام بصورت Dynamic وار یا پویا با انتخاب خود کاربر یا از طریق یک textbox هر کدوم از کلید هارو انتخاب کنیم، مثلا تو بحث بخت آزمایی و یا فال روزانه و یا هرمسئله ممکن دیگه، لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ کارشناس : باسلام و عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان، احتراما پاسخ سوال شما را با توضیح کامل حضورتان ارائه خواهیم داد.

تعداد 20 کلید یا Button  را بروی فرم پتجره قرار میدهیم. حال قصد داریم تا ریفرنس یا انتخاب کنترل را بصورت پویا (دستی و یا داینامیک وار) با خطاب کردن نام کنترل انجام بدهیم.

در ابتدا یک متغیر از نوع Button را تعریف می کنیم، و سپس نام button شماره 12 را وارد می نماییم.

Dim bt As Button = CType(Me.Controls.Find("Button" & 12, True)(0), Button)

حال می توانیم هرعملکردی را بروی این کلید انجام دهیم، برای مثال قصد داریم تا مقدار Button  را نمایش دهیم.
 MsgBox(bt.Text)

با سپاس فراوان

پاسا | ترتیب ماه های سال به ترتیب شمسی ، میلادی ، قمری

پاسا | دانلود رایگان مجموعه بی نظیر از کتابخانه DLL ویژه برنامه نویسان

پاسا | پاسخ به سوالات برنامه نویسی | انتخاب یک کنترل control به شکل دینامیک dynamically و با استفاده از یک رشته string

button ,یک ,کنترل ,کنیم، ,داریم ,قصد ,و یا ,button  را ,و تیم ,را بروی ,قصد داریم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

the news of the best world wide web کسب و کار موفق عصرالکترونیک دانلود بهترین فایل های آموزشی و تحقیقی پیشتاز پمپ زلال ها اخبار مناطق آزاد ایران تیم تولید محتوای بهیدو درحوالی اشراقkhoroosh روانشناسی مثبت گرا